TSCALE S29B-6

TSCALE S29B-6

Tyto váhy mají dvourozsahové dělení. Má integrované displeje pro obsluhu. Používá se v gastro provozech jako kuchyňská váha na vážení surovin, k obchodnímu a kontrolnímu vážení ve skladech a výrobních procesech kde je zvýšená vlhkost. Velmi spolehlivá s provozem na síť i akumulátor. Vhodná do všech provozů kde se vyžaduje rychlé a přesné vážení a kde se čistí proudem vody. Předností váhy je velký LCD displej o velikosti 25mm s modrým LED podsvícením, který je čitelný z velké vzdálenosti a pod úhlem 170°. Další předností je krytí proti vniknutí vody a prachu, rychlé ustálení hodnoty na displeji a stabilní hodnota výsledku při navážení.

7.490,00 Kč
Auf Anfrage
 Auf Anfrage
 

Security policy

 

Delivery policy

 

Return policy

Funkce: tárování; nulování Automatické vypínání Indikace vybití baterie Provoz na baterie až 300 hod. V ceně váhy je ověření, nerezová miska a síťový adaptér. Technická data: Rozměr vážní plochy (mm): 190 x 230 Certifikace: pro obchodní vážení – ES ověření Funkce váhy: vážení Napájení váhy: AC 230V/ adaptér DC 9V Provedení vážní plochy: nerez Provedení konstrukce: nerez Provedení (materiál): plast/nerez Alternativní napájení: vestavěný hermetický akumulátor 6V Displej: LCD numerický s LED podsvícením, výška číslic 25mm Délka provozu na baterii: max. 300 hod. Prostředí: mokré; prašné; vlhké Provozní teplota: 0°C » +40°C Příkon: 0,5 W Rozměr váhy š x v x h (mm): 240 x 130 x 300 Umístění: na pult, stolek RS232: není Umístění displejů: na těle váhy pod miskou Krytí IP: 67 Hmotnost váhy včetně obalu (kg): 4,4

TSCALE S29B-6
5 kg
Technische Daten
Váživost
3/6 kg
Přesnost
1/2 g
Cejch.EU
Ano
Rozměry
230 x 190 mm
Returns Policy

You may return most new, unopened items within 30 days of delivery for a full refund. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error (you received an incorrect or defective item, etc.).

You should expect to receive your refund within four weeks of giving your package to the return shipper, however, in many cases you will receive a refund more quickly. This time period includes the transit time for us to receive your return from the shipper (5 to 10 business days), the time it takes us to process your return once we receive it (3 to 5 business days), and the time it takes your bank to process our refund request (5 to 10 business days).

If you need to return an item, simply login to your account, view the order using the 'Complete Orders' link under the My Account menu and click the Return Item(s) button. We'll notify you via e-mail of your refund once we've received and processed the returned item.

Shipping

We can ship to virtually any address in the world. Note that there are restrictions on some products, and some products cannot be shipped to international destinations.

When you place an order, we will estimate shipping and delivery dates for you based on the availability of your items and the shipping options you choose. Depending on the shipping provider you choose, shipping date estimates may appear on the shipping quotes page.

Please also note that the shipping rates for many items we sell are weight-based. The weight of any such item can be found on its detail page. To reflect the policies of the shipping companies we use, all weights will be rounded up to the next full pound.